Опис:

Печінка продукує велику кількість ферментів, що потрапляють до крові людини. За наявності уражень печінки кількість одних ферментів в сироватці крові знижується, а інших – підвищується.
«Печінкові проби» – це комплекс біохімічних аналізів, які дозволяють виявити захворювання печінки (і жовчовивідних шляхів) за концентрацією певних речовин, що містяться в крові. Якщо за результатами печінкових проб кількість певних речовин підвищена або знижена, це свідчить про порушення функціонування органа.
Кому рекомендовано:
Печінка здатна відновлюватися! Головне – своєчасно діагностувати відхилення в її роботі. Це обстеження рекомендується пацієнтам із симптомами ураження печінки, такими як гіркота в роті, нудота, зниження апетиту, слабкість, біль у правому підреберʼї, жовтий колір шкірного покриву, свербіж, зміна кольору сечі і калу; за умови виявлення маркерів вірусних гепатитів; а також після контактів з людьми, що хворіють на гепатит А (хвороба Боткіна).
Хронічне зловживання алкоголем, ожиріння, цукровий діабет, зміна структури печінки на УЗД є прямими показаннями до здачі аналізу крові на печінкові проби.
Як підготуватися до аналізу:
Аналіз проводиться шляхом збирання венозної крові:
• кров здається лише зранку натщесерце з 7:30 до 11:00 (суворо натщесерце, не раніше ніж через 12 годин після останього прийому їжі);
• за 1-2 дні слід відмовитись відмовитися від жирної, смаженої їжі та алкоголю;
• за 1 годину потрібно утриматись утриматися від споживання тютюнукуріння;
• за 30 хвилин виключити можливі навантаження та психологічні стреси.
Не рекомендується здавати аналіз крові після рентгенографії, фізіотерапевтичних процедур та інструментальних досліджень.